2
99084
1394/03/10

شستشو دهنده های گیاهی و چند راه حل دیگر جهت رفع عفونت های بانوان

ختمی از میکروب کش های طبیعی و قوی است؛ در گذشته ها با این گیاه ارزشمند زخم ها را ضد عفونی می کند.

 شستشو واژن با آب ختمی: ختمی از میکروب کش های طبیعی و قوی است؛ در گذشته ها با این گیاه ارزشمند زخم ها را ضد عفونی می کردند. برای رهایی از عفونت ها هر از چندی، با جوشانده گل ختمی خود را شستشو دهید.

جوشانده تخم گشنیز: تخم گشنیز، سماق و مریم گلی به عنوان شست و شو دهنده در برطرف شدن عفونت ها بسیار موثر است.

شستشو با گلاب: می توان با مقداری پنبه بهداشتی آغشته به گلاب، واژن را تمیز کرد تا بوی بد ان از بین رفته، رنگ پوست روشن شود، این عمل مانع تکثیر باکتری ها شده، در نتیجه عفونتی ایجاد نمی شود؛ همچنین برای بهبود قسمت هایی از بدن که عرق سوز شده، می توان از گلاب استفاده کرد.

حنا بستن و ماساژ دادن با کتیرا: این روش درمانی به بهداشت آلت تناسلی بسیار کمک می کند. برای این کار می توانید مقداری حنا را با همان مقدار کتیرای نرم شده مخلوط کرده به مدت 20 دقیقه به شیوه نوره گذاشتن در حمام بر ناحیه تناسلی قرار دهید.

حمام واژینال: مخلوطی از پودینه، مرزنجوش و بادرنجبویه را جوشانده صاف کنید و در یک لگن اب گرم ریخته، به مدت 20 تا 30 دقیقه در ان بنشینید؛ سپس خود را خشک کنید.
مقدار مریم گلی (کلپوره) را در اب جوش ریخته، پس از یک ساعت صاف کنید و در یک لگن اب گرم ریخته، 20 دقیقه در ان بنشینید برای تاثیر بیشتر روزی 2 تا 3 بار این درمان را تکرار کنید.
 
دودهای سودمند: اسفند را با تخم شوید و پشکل الاغ (عنبر نصارا) مخلوط کرده، دو روز قبل از عادت ماهیانه و دو روز پس از ان یا در زمان بروز عفونت ها ، در ظرفی پشکل را اتش زده، به طوری که دود کند، سپس مقداری اسفند و تخم شوید به ان افزوده در حالی که دامنی گشاد پوشیده اید واژن را به مدت 20 دقیقه در مسیر دود قرار دهید. شایان ذکر است در مراحل اولیه این درمان، ترشحات بیشتر می شود، بهتر است نگران نباشید؛ زیرا این زیادی ترشحات به معنای سیلان، نزول و دفع ترشحات است و با ادامه دادن این روش شفایابی، ترشحات کاملا برطرف می شود.
این درمان در برطرف کردن ترشحات بسیار سودمند است و گزارش های زیادی بر رضایت بخش بودن ان حکایت دارد.

نمک داغ: طبق نظر حکیم ابوعلی سینا در کتاب قانون از جمله خواص نمک، زایندگی و خشکانندگی است. طب سنتی و تجربه مردم نیز همین اثر را برای نمک قایل است. ابوعلی سینا می نویسد: نمک بسیار خشکاننده و گدازنده است و مانع از گندیدگی است و خلط غلیظ را سر حال ارد. گذشتگان ما نیز برای سیلان عفونت های تناسلی زنان از نمک استفاده می کردند و از خواص درمانی ان بهره مند می شدند.
شما نیز می توانید تقریبا دو تا سه کیلو نمک معمولی را در یک ظرف مسی، اندکی تفت داده تا کلا گرم شود؛ سپس ان را داخل یک کیسه نخی ریخته، روی ان بنشینید و یا ان را در زیر شکم قرار دهید تا از خواص ان در ریزش و سیلان عفونت ها و پاکسازی رحم بهره مند شوید. شایان ذکر است در اثر گرما عفونت ها و ترشحات از بالا به سمت پایین جریان پیدا کرده، دفع می شود. برای درمان بهتر است 2 یا 3 بار در روز (به مدت یک هفته) این روش درمانی را تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

استقاده از سشوار: از دیگر شیوه های موثر برای ضد عفونی کردن ناحیه تناسلی و کم کردن و دفع ترشحات داخلی، سشوار کشیدن است. با بروز ترشحات می توانید دو بار در روز میان پاها را سشوار گرم بگیرید (در موارد ضروری و اورژانسی از این شیوه گرمایش استفاده کنید؛ چون استفاده از اجر داغ بهتر است.)

دو مطلب دیگر با همین موضوع:

درمان عفونت های زنان با داروهای گیاهی

درمان عفونت رحم

منابع :خدایا با دردها چه کنم؟/زبیده خدایی

آدرس کوتاه

نظرات ( 2 نظر)

ونوس

پنجشنبه 25 تیر 1394

من 4 سال رحمم بوی خیلی بدی میده هرچیم دکتر میرم فایده نداشته بهداشتمم خیلی رعایت میکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

لاله

شنبه 27 مرداد 1397

دختر خاله من زخم رحم داشت و خیلی شدید شده بود ,تمام دکترای شیرازو رفت خوب نشد ,همه کارم کرد,ولی آخرین کاری که کرد و خوب شد,تا ۱۰روز توی جوشانده بومادران نشست و خوب شد

ثبت نظر
Captcha

اگر کد خوانا نیست یک بار روی آن کلیک کنید.